رفع عیب ارور F18  لباس شویی بوش

رفع عیب ارور F18  لباس شویی بوش

لازم به ذکر است که برند بوش همیشه جز بهترین برند ها بوده است و معمولا مصرف کنندگان از آن راضی هستند اما خب گاهی اوقات نیز ممکن است به دلایلی این لوازم خراب شوند. ما امروز این جا هستیم تا در رابطه علت و هم چنین رفع عیب ارور F 18  لباس شویی بوش با یک دیگر صحبت کنیم چنان چه مایل هستید بیش تر در این باره بدانید این مقاله را از دست ندهید.  باید خدمتتان عرض کنیم که این ارور نشان می دهد اختلالی در تخلیه ی ماشین به وجود آمده است و علاوه بر این آب ماشین لباس شویی کاملا خالی نمی شود. در واقع می توان گفت که آب در مخزن ماشین گردش نمی کند و یا این که فرآیند تخلیه مثل روز اول کار نمی کند  و بعد از این که لباس ها را از ماشین خارج کنید متوجه می شوید که لباس ها خیس هستند. باید به این نکته اشاره کنیم که گاهی اوقات منشا این ارور یک چیز  سطحی است و شما خودتان نیز می توانید آن را حل کنید اما برخی اوقات نیز این گونه نیست مشکل بزرگ تر از آن است که بتوانید به تنهایی آن را حل کنید.

زمانی که ماشین لباس شویی  ارور f18  را نشان می دهد چه می شود

هنگامی که ماشین لباس شویی این ارور را نشان می دهد درب ماشین کاملا بسته می شود و ماشین نمی تواند کار کند آن وقت است که آب درون ماشین تخلیه نمی شود و درون آن باقی می ماند.  اگر در چنین مواقعی متوجه شدید درب ماشین باز نمی شود به هیچ وجه سعی نکنید به زور درب ماشین را باز کنید زیرا این کار موجب وارد شدن آسیب های جدی به ماشین لباس شویی می شود. اما سوال این جا است که علت بروز این ارور چیست ؟

  • خرابی پمپ
  • مسدود شدن شیلنگ تخلیه
  • مسدود شدن فیلتر

رفع عیب ارور F18  لباس شویی بوش

مسدود شدن فیلتر

هنگامی که این ارور را روی پنل ماشین خود مشاهده کردید ابتدا باید به سراغ فیلتر ماشین لباس شویی بروید.  از آن جایی که ممکن است کرک لباس ها و یا وسیله ای در جیب لباس ها باشد احتمال مسدود شدن فیلتر ماشین وجود دارد‌. برای جدا کردن فیلتر ابتدا باید آبی که در ماشین باقی مانده است را کاملا خارج کنید پس زمانی که پنل دسترسی را جدا کردید قطعا یک شیلنگ کوچک مشاهده می کنید.  این شیلنگ برای خالی کردن آب است بهتر است یک ظرف زیر شیلنگ قرار دهید تا آب ماشین را خارج کنید. چنان چه ماشین شما این شیلنگ را نداشت می توانید از کلاه پیچ پیچ استفاده کنید و آب را به کم و آن خارج کنید. برای باز کردن این کلاه باید سر آن را مخالف عقربه های ساعت بچرخانید و حتما این کار را با حوصله انجام دهید.  اگر نتوانستید این کلاه را باز کنید بدانید که مسدود شده است و احتمال این که چیزی راه آن را بسته باشد زیاد است برای رفع این مشکل می توانید ماشین را کمی تکان دهید تا مشکل حل شود و بار دیگر تلاش کنید که فیلتر را باز کنید.

مسدود شدن شیلنگ تخلیه

چنان چه فیلتر ماشین را تمیز کردید اما متوجه شدید که هنوز ارور روی پنل بود باید به سراغ شیلنگ تخلیه بروید و بررسی کنید که این شیلنگ مسدود نشده باشد. این شیلنگ آبی که در ماشین کثیف شده است را خارج می کند.  باید شیلنگ را بیرون بیاورید و چک کنید که مسدود شده است یا خیر‌ . می توانید یک سیم را داخل شیلنگ فرو کنید و یا این که در آن بدمید و انسداد ان را برطرف کنید.  اگر شیلنگ خراب شده بود نیز می توانید آن را عوض کنید.

رفع عیب ارور F18  لباس شویی بوش

مشکل پمپ

اگر تمام موارد بالا را چک کردید و متوجه شدید که مشکل از آن نیست و ماشین هم چنان ارور داد و نتوانست آب را تخلیه کند احتمالا مشکل از پمپ است . فیلتر را خارج کنید و ماشین را در وضعیت چرخش بگذارید و با کمک یک چراغ قوه چک کنید که پروانه ی پمپ به درستی کار می کند یا خیر . اگر کار شست و شو تمام شد و پروانه کار نکرد احتمالا مشکل از پمپ است.

برای جلوگیری از ارور f18  لباس شویی

  • هر ماه از جرم گیر های مخصوص استفاده کنید.
  • فیلتر ماشین لباس شویی را مرتب تمیز کنید‌
  • مسیر خروج آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که مسدود نیست
  • در هنگام مواجه با ارور خیلی فوری نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما