رفع عیب ارور F18 لباس شویی بوش

ارور F18 لباس شویی بوش

لازم به ذکر است که برند بوش همیشه جز بهترین برند ها بوده است و معمولا مصرف کنندگان از آن راضی هستند اما خب گاهی اوقات نیز ممکن است به دلایلی این لوازم خراب شوند. ما امروز این جا هستیم تا در رابطه علت و هم چنین رفع عیب ارور F18 لباس شویی بوش با یک دیگر صحبت کنیم چنان چه مایل هستید بیش تر در این باره بدانید این مقاله را از دست ندهید.

معنای ارور F18 لباس شویی بوش

اگر به هر دلیلی در خروج آب از داخل ماشین لباسشویی بوش، اختلالی ایجاد شود ارور E18 بر روی صفحه نمایش پدیدار می شود.حال این دلایل می تواند از جمله گرفتگی مسیر خروج آب فاضلاب، گرفتگی شلنگ خروجی آب، گرفتگی خرطومی انتقال آب از دیگ به فیلتر، گرفتگی فیلتر و سوختگی پمپ باشد.

در تمامی موارد بالا، آب داخل لباسشویی مانده و ارور E18 یا F18 بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.  موقع مشاهده این کد خطا درب لباسشویی باز نمی شود. پس به دستگیره فشار مضاعف وارد نکنید زیرا این کار باعث آسیب جدی به دستگیره و درب می شود.

در میان انواع ارور لباسشویی بوش ارور E18 لباسشویی بوش یکی از اصلی ترین کد خطا ها در این دستگاه است . در اکثر موارد علت این پدیده مربوط به تخلیه آب ماشین لباسشویی است.برخی مدل های لباسشویی بوش به جای ارور  E18 ،ارور   E18 در لباسشویی ظاهر می‌شود که هیچ تفاوتی با هم ندارند زمانیکه این ارور بر روی صفحه ظاهر میشه ماشین لباسشویی باز نمی شود .

زمانی که ماشین لباس شویی  ارور f18  را نشان می دهد چه می شود

هنگامی که ماشین لباس شویی این ارور را نشان می دهد درب ماشین کاملا بسته می شود و ماشین نمی تواند کار کند آن وقت است که آب درون ماشین تخلیه نمی شود و درون آن باقی می ماند.  اگر در چنین مواقعی متوجه شدید درب ماشین باز نمی شود به هیچ وجه سعی نکنید به زور درب ماشین را باز کنید زیرا این کار موجب وارد شدن آسیب های جدی به ماشین لباس شویی می شود. اما سوال این جا است که علت بروز ارور F18 لباس شویی بوش چیست ؟

  • خرابی پمپ
  • مسدود شدن شیلنگ تخلیه
  • مسدود شدن فیلتر
بیشتر بخوانید:  نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در شرق تهران

رفع عیب ارور F18  لباس شویی بوش

مسدود شدن فیلتر

هنگامی که ارور F18 لباس شویی بوش را روی پنل ماشین خود مشاهده کردید ابتدا باید به سراغ فیلتر ماشین لباس شویی بروید.  از آن جایی که ممکن است کرک لباس ها و یا وسیله ای در جیب لباس ها باشد احتمال مسدود شدن فیلتر ماشین وجود دارد‌. برای جدا کردن فیلتر ابتدا باید آبی که در ماشین باقی مانده است را کاملا خارج کنید پس زمانی که پنل دسترسی را جدا کردید قطعا یک شیلنگ کوچک مشاهده می کنید.

این شیلنگ برای خالی کردن آب است بهتر است یک ظرف زیر شیلنگ قرار دهید تا آب ماشین را خارج کنید. چنان چه ماشین شما این شیلنگ را نداشت می توانید از کلاه پیچ پیچ استفاده کنید و آب را به کم و آن خارج کنید. برای باز کردن این کلاه باید سر آن را مخالف عقربه های ساعت بچرخانید و حتما این کار را با حوصله انجام دهید.

اگر نتوانستید این کلاه را باز کنید بدانید که مسدود شده است و احتمال این که چیزی راه آن را بسته باشد زیاد است برای رفع این مشکل می توانید ماشین را کمی تکان دهید تا مشکل حل شود و بار دیگر تلاش کنید که فیلتر را باز کنید.

مسدود شدن شیلنگ تخلیه

چنان چه فیلتر ماشین را تمیز کردید اما متوجه شدید که هنوز ارور روی پنل بود باید به سراغ شیلنگ تخلیه بروید و بررسی کنید که این شیلنگ مسدود نشده باشد. این شیلنگ آبی که در ماشین کثیف شده است را خارج می کند.  باید شیلنگ را بیرون بیاورید و چک کنید که مسدود شده است یا خیر‌ . می توانید یک سیم را داخل شیلنگ فرو کنید و یا این که در آن بدمید و انسداد ان را برطرف کنید.  اگر شیلنگ خراب شده بود نیز می توانید آن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید:  نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در غرب تهران

رفع عیب ارور F18  لباس شویی بوش

مشکل پمپ

اگر تمام موارد بالا را چک کردید و متوجه شدید که مشکل از آن نیست و ماشین هم چنان ارور داد و نتوانست آب را تخلیه کند احتمالا مشکل از پمپ است . فیلتر را خارج کنید و ماشین را در وضعیت چرخش بگذارید و با کمک یک چراغ قوه چک کنید که پروانه ی پمپ به درستی کار می کند یا خیر . اگر کار شست و شو تمام شد و پروانه کار نکرد احتمالا مشکل از پمپ است.

برای جلوگیری از ارور F18 لباس شویی بوش

  1. هر ماه از جرم گیر های مخصوص استفاده کنید.
  2. فیلتر ماشین لباس شویی را مرتب تمیز کنید‌
  3. مسیر خروج آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که مسدود نیست
  4. در هنگام مواجه با ارور خیلی فوری نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

راه حل اضطراری

 باز کردن درب  لباسشویی بوش

 زمانی که لباسشویی بوش ارور E18 را نشان می دهد،اگر نتوانستید عیب ناشی از ارور F18 لباس شویی بوش را حل کنید و برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش نیاز به اعزام تکنسین است، توصیه می شود لباس ها را از داخل ماشین لباسشویی خارج کنید تا به لباس ها آسیب وارد نشود بدین منظور در کنار فیلتر ماشین لباسشویی نواری طوسی یا قرمز رنگ تعبیه شده است که با کشیدن آن به سمت پایین و هم زمان با آن کشیدن دستگیره، درب لباسشویی بوش باز خواهد شد.

رفع انسداد شلنگ تخلیه

ممکن است شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی توسط چیزی مسدود شده باشد. شلنگ تخلیه به ماشین لباسشویی متصل است و آب کثیف داخل ماشین را به فاضلاب هدایت می‌کند. این مسیر ممکن است با مو، آشغال و جرم‌های موجود در آب کثیف مسدود شود. ابتدا شلنگ را خوب بررسی کنید. اگر تاخوردگی و پیچ خوردگی وجود دارد و یا شلنگ بین ماشین و دیوار تحت فشار قرار دارد آن را از این حالت خارج کنید.

بیشتر بخوانید:  تعمیر ماشین لباسشویی بوش در نیاوران

چرا که در این حالات آب به راحتی از این مجرا خارج نخواهد شد. برای بررسی شلنگ تخلیه، آن را از ماشین لباسشویی جدا کنید. سپس با یک سیم یا وسیله بلند داخل شلنگ را بررسی کرده و ببینید آیا گرفتگی وجود دارد یا خیر. همچنین می‌توانید وجود گرفتگی را با فوت کردن داخل شلنگ نیز تشخیص دهید. اگر هوا از سمت دیگر خارج شد به این معنی است که شلنگ مسدود نشده است.

در صورت وجود گرفتگی ،شلنگ را کاملا خالی و تمیز کرده و آن را مجددا به ماشین لباسشویی وصل کنید. اگر مشکل تخلیه ماشین همچنان برطرف نشده و دوباره با خطای  E18 مواجه شدید احتمالا مشکل از خرابی پمپ است. در این صورت تعویض پمپ باید توسط فرد متخصص در نمایندگی تعمیرات بوش انجام شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *