نمایندگی تعمیرات بوش در شهران

آیا اکنون مشکلی وجود دارد ، از خود بپرسید “چرا دکمه های مایکروویو کار نمی کنند و چگونه آن را تعمیر می کنیم” ، تا پایان این مقاله با ما باشید ، ما به طور جامع و کامل به سوال شما پاسخ خواهیم داد. پس با نمایندگی تعمیرات بوش در شهران همراه ما باشید.

امروزه اجاق های مایکروویو به دو دسته تقسیم می شوند ، مایکروویوهایی که به صورت دستی روشن و خاموش می شوند و دسته دوم که با لمس روشن و خاموش می شوند. یکی از مشکلاتی که در اجاق های مایکروویو رخ می دهد کار نکردن دکمه های آنها است. در این مقاله ابتدا علل این مشکل را توضیح خواهیم داد ، سپس نحوه عیب یابی و رفع آن را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید تا یک بار برای همیشه “چرا دکمه های مایکروویو کار نمی کنند و چگونه آن را تعمیر می کنیم” یاد بگیریم.

 

مناطق تحت پوشش ارائه خدمات نمایندگی مرکزی تعمیرات بوش (بوش فا) در تهران: 

 

وقتی فهمیدیم چرا دکمه مایکروویو کار نمی کند ، چرا سعی نکنید خودتان این مشکل را برطرف کنید؟

دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد ، اما به طور کلی این مشکلات یا فنی هستند یا غیر فنی. وقتی متوجه شدید دکمه های مایکروویو به دلیل مشکل فنی کار نمی کنند ، مراقب باشید که خودتان کاری انجام ندهید. برای حل مشکل شما به یک فروشنده متخصص و مایکروویو مراجعه کنید و از آنها کمک بگیرید. اگر بخواهید خودتان مشکل مایکروویو را برطرف کنید ، ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد کند که در زیر ذکر کردیم:

زمانی که می خواهید برای حل مشکل اختصاص دهید بسیار طولانی و خسته کننده خواهد بود.
اگر قطعه ای سوخته و نیاز به تعویض دارد ، به یک تکه پارچه احتیاج دارید که در خانه امکان پذیر نیست.
شما ابزار لازم برای تعمیر را ندارید.
برخی از تعمیرات نیاز به تخصص دارند و شما در این زمینه تخصص ندارید.
همچنین ممکن است به دلیل کمبود تخصص به قسمت های دیگر مایکروویو آسیب برسانید.
بنابراین اگر مشکلی وجود دارد و از خود می پرسید “چرا دکمه های مایکروویو کار نمی کنند و چگونه می توان آن را رفع کرد” در بسیاری از موارد سعی نکنید خودتان مشکل را حل کنید و به افراد ماهر و باتجربه در این زمینه مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیرات بوش در شهران

دلایل اصلی خرابی دکمه مایکروویو و مراجعه به نمایندگی تعمیرات بوش در شهران

دلایل اصلی کار نکردن دکمه های مایکروویو به شرح زیر است:

مایکروویو معمولاً برای گرم کردن غذا استفاده می شود ، این دستگاه بسیار حساسی است که برای گرم کردن به انرژی و ولتاژ ویژه ای نیاز دارد.
اگر هنگام استفاده از مایکروویو نکات ایمنی را رعایت نکنید ، به دکمه های مایکروویو آسیب می رساند و حتی در برخی موارد سلامتی شما به خطر می افتد.
اجاق مایکروویو باید انرژی و برق را ذخیره کند که این وظیفه خازن ها است.
توجه داشته باشید ، زیرا حتی پس از خاموش شدن مایکروویو برق در این دستگاه مدت طولانی روشن می ماند ، در صورت عدم رعایت نکات لازم مشکلات جدی ایجاد می کند.

نقص صفحه اصلی مایکروویو یکی از دلایل کار نکردن دکمه های مایکروویو است

یکی از مهمترین قطعات مایکروفر ، صفحه مایکروویو است. از آنجا که برد عملکردهای مهمی در دستگاه دارد ، اگر یکی از مدارهای آن خراب باشد ، تمام قسمتهای دستگاه مختل می شود. مشکلاتی که ممکن است در برد اصلی دستگاه رخ دهد به شرح زیر است:

حتی یک ایراد کوچک در برد اصلی می تواند به صفحه نمایش و دکمه های مایکروویو آسیب برساند و آنها را از کار بیندازد.
خازن موجود در مایکروویو ممکن است بسوزد یا یکی از لحیم ها خراب شود که این امر باعث ایجاد مشکل در محدوده اجاق مایکروویو خواهد شد.
بنابراین اگر تعجب می کنید که “چرا دکمه های مایکروویو کار نمی کنند و چگونه آن را درست می کنیم” مراقب باشید ابتدا به تست اصلی صفحه مایکروویو بروید. اکنون که فهمیدید مشکل از برد اصلی دستگاه است ، نحوه تعمیر آن نیز باید آگاه باشید ، همانطور که در زیر توضیح داده ایم.

در صورت مشاهده خرابی شدید یکی از قطعات برد ، ابتدا آن را تعمیر کرده و در صورت حل نشدن مشکل ، قطعه را تعویض کنید.
ممکن است تخته شکسته باشد ، در این صورت شما باید شکستگی ها را ترمیم کنید.

برای حل تمامی این مشکلات می توانید به نمایندگی تعمیرات بوش مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *