ارور f17 ماشین لباسشویی بوش

ارور f17 ماشین لباسشویی بوش

یکی از مشکلات رایج برای لباسشویی بوش خطای f17 می باشد که می تواند دلایل خاص خود را داشته باشد. شما برای برطرف کردن ارور f17 ماشین لباسشویی بوش باید ابتدا علت این خطا را متوجه شوید و سپس به برطرف کردن آن بپردازید. همچنین برای برطرف کردن مشکل لباسشویی بوش بهتر است از افراد متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش کمک بگیرید و خودسرانه کاری انجام ندهید. در این مطلب با ما همراه باشید تا از علت های این خطا و راه حل های اصولی برای برطرف کردن مشکل را برایتان بازگو کنیم.

ارور f17 ماشین لباسشویی بوش چیست؟

از خطای های رایج برای لباسشویی بوش که سبب ارور در دستگاه خواهد شد نرسیدن آب به داخل لباسشویی می باشد که ممکن است در این صورت دستگاه شما دچار ارور گردد و به مشکل برخورد کند. هنگامی که لباسشویی بوش در صفحه نمایش خود اخطار ارور می دهد شما باید به دنبال عیب آن باشید. همانطور که گفته ایم زمانیکه به درون سیستم عامل آب نرسد ممکن است خطا رخ دهد یا اگر فرآیند آب گیری در طول زمان طول بکشد ممکن است شما با ارور f17 ماشین لباسشویی بوش برخورد کنید.

از علت های رایج برای نرسیدن آب به داخل لباسشویی بوش این است که شیر ورودی لباسشویی از برق می باشد یعنی زمانی که لباسشویی به برق متصل شد شیر آب به خودی خود باز خواهد شد. در بعضی از موارد ممکن است که اتصال لباسشویی قطع شده باشد که در این صورت ممکن آب به داخل لباسشویی وارد نشود زیرا شیر آب بسته می باشد. البته علت های دیگری می تواند برای نرسیدن آب وجود داشته باشد که در این مطلب با عنوان ارور f17 ماشین لباسشویی بوش برایتان توضیح خواهیم داد.

دلایل ارور f17 ماشین لباسشویی بوش

همانطور که گفته ایم در هنگام نرسیدن آب ممکن است ارور رخ دهد که این نرسیدن آب می تواند دلایل زیادی داشته باشد که در این قسمت چند نمونه را برایتان خواهیم گفت:

ارور f17 ماشین لباسشویی بوش

 • در هنگام انسداد دریچه های ورودی آب و یا پیچ خوردگی شیلنگ لباسشویی ممکن است آب به درون لباسشویی دارد نشود.
 • یکی از علت های نرسیدن آب ممکن است به خاطر خرابی شیر برقی لباسشویی باشد که در این صورت اجازه نمی دهد آب دارد دستگاه شود و خطا خواهد زد.
 • ممکن است سوئیچ فشار آب در لباسشویی دچار مشکل شده باشد که باز هم می توان گفت یکی از دلایل نرسیدن آب به مخزن می باشد.
 • در بعضی موارد ممکن است به دلیل کثیفی فیلترها آب به درون مخزن وارد نشود و سیستم عامل دچار مشکل شود.
 • در نهایت می توان به کم بودن فشار آب هم نیز اشاره کرد زیرا اگر آب با فشار متوسط وارد لباسشویی نشود خطا رخ خواهد داد.

تمامی دلایلی که برایتان گفته ایم راه حل های خود را دارد تا بتوان این مشکل ها را برطرف کرد و خطا دستگاه را از بین برد. در بعضی از اوقات ممکن است علت ارور f17 ماشین لباسشویی بوش بسیار ساده باشد که با کمی تجربه و اطلاعات می توانید مشکل را حل کنید و نیاز به تعمیر کار نیست ولی در بعضی از اوقات ممکن است خرابی بسیار تخصصی باید که در این صورت حتما باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 • چگونگی ارور به دلیل پیچ خوردگی شیلنگ

طبق گفته های فوق در مواردی ممکن است پیچ خوردگی های شیلنگ متصل به لباسشویی سبب نرسیدن آب به درون لباسشویی شود که در این صورت دستگاه ارور را نشان خواهد داد. همانطور که می دانید آب از طریق یک سری شیلنگ ها و لوله ها وارد مخزن لباسشویی می شود، در هنگام از کار افتادن این لوله ها ممکن است آب دارد دستگاه نشود که در این صورت لباسشویی به شما خطا را نشان خواهد داد.

برای همین شما در هنگام خطا ابتدا تمامی شیلنگ ها و لوله ها را بررسی کنید زیرا ممکن است شیلنگ پیچ خورده و یا شکسته شده باشد که در این صورت حتما باید شیلنگ ها را تعویض کنید تا از ایجاد مشکل جلوگیری شود.

 • چگونگی ارور به دلیل خراب شدن شیر برقی

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی از طریق الکتریسیته یا همان برق شروع به کار می کند و به همین صورت شیرهای ورودی برای آب برقی می باشند. در این حال اگر شیرها مسدود و یا فعال نباشند اجازه ورود آب به مخزن داده نخواهد شد که سبب ارور می شود. به شکل کلی اصلی ترین وظیفه این شیرها برقراری کنترل بین آب سرد و آب گرم می باشد. در مواردی رایج ممکن است شیرهای برقی به دلیل نداشتن برق دچار ارور شوند که در این صورت باید مشکل را برطرف کنید.

ارور f17 ماشین لباسشویی بوش

 • علت های نرسیدن آب به دلیل کثیفی فیلتر

آب وارد شده به مخزن قبل از اینکه وارد شود ابتدا باید از فیلتر عبور کند و سپس وارد مخزن لباسشویی شود، در صورتی که اگر فیلتر ها کثیفی و یا گرفتگی داشته باشند ممکن است آب ها اجازه ورود نداشته باشند که در این صورت ارور f17 ماشین لباسشویی بوش رخ خواهد شد. این فیلتر ها از تمامی زباله ها به درون لباسشویی جلوگیری می کنند به همین دلیل باید هر چند باری این فیلتر ها را بررسی و پاک کنید. در هایت در صورت ارور به دلیل کثیفی فیلتر باید آن را تعویض کنید و از خطا ایجاد شده جلوگیری کنید.

چگونگی برطرف کردن ارور f17 ماشین لباسشویی بوش

 • در هنگام پیچ خوردگی شیلنگ ها بهتر است ابتدا این مشکل را حل کنید و سپس در صورت خطا دوباره به سراغ قسمت های دیگر بروید. برطرف کردن این مشکل بسیار راحت بوده که می توان افراد آن را به راحتی انجام دهند.
 • در بعضی موارد به دلیل خرابی سوئیچ فشار آب ممکن است لباسشویی دچار ارور شود که بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید زیرا باید این قطعه تعویض گردد.
 • همچنین در صورت مشکل از فیلترها باید آن را تمیز و یا تعویض کنید تا از ارور لباسشویی جلوگیری کنید و ورود آب به درون مخزن را راحت تر کنید، که برای برطرف کردن این مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • در مواردی ممکن است فشار آب کم باشد که این کم بودن فشار یکی از دلایل ارور خواهد بود پس قبل از روشن کردن لباسشویی از زیاد بودن فشار آب مطمئن شوید و سپس آن را روشن کنید.

12 دیدگاه برای “ارور f17 ماشین لباسشویی بوش

 1. علی گفته:

  سلام من لباسشویی بوش بانه‌ای دارم ارور E30 میزنه در و باز و بسته کردم ولی باز شروع به کار نمی کنه خاموش روشن هم کردم درست نمیشه چطور دزست میشه یا ریست کنم ؟

 2. بهار گفته:

  گر وسط صفحه روبرو در آبکش ماشین لباسشویی بوش شش کیلویی مقداری برآمده شده باشد، آیا برای جلوگیری از سوراخ شدن آبکش باید سه نظام رو تعویض کرد؟ با تشکر

 3. بخشی گفته:

  سلام درحین شستشو ارور اف ٢٣ را داد که مطالعه کردم مربوط به آبریزى درماشین بود اتصالات را چک کردم دربوش بغل صافى را درآوردم با سه شوار کامل خشک کردم درنهایت درپوش عقب را برداشتم از بالاى دیگ آب ریزى به سمت پائین دارد لطف میکنید جهت رفع آن مرا راهنمایى کنید

 4. حسین گفته:

  سلام
  ۱.لباسشویی بوش دارم، آبگیری میکنه تا وقتی که نصف تشت پر میشه و آب قطع نمیشه، یهو خطای f17میده و شروع به تخلیه میکنه.
  ۲.موقعه خشک کردن لباس هم تخلیه میکنه ولی شروع به چرخش سریع نمیکنه و همینطور تخلیه می کنه فقط.
  دیونه ام کرده، راهنمایی لطفا

  • پشتیبانی گفته:

   سلام حسین عزیز
   اولین کار باید یک جرمگیر خوب بریزی و بزاری جرمگیری کنه.
   این مشکل بیشتر از مسدود شدن مسیر هیدروستات ایجاد میشه و شبیح هنگ کردن برد میمونه.خرابی هیدروستات هم میتونه باشه در نهایت دیدی خیلی اذیت میکنه رهاش کن تماس بگیر خدمت برسیم و درستش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *