تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش

تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش

تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش ممکن است به دلایل مختلفی از جمله آسیب دیدگی، خرابی، یا نیاز به ارتقاء باشد. در ادامه توضیحاتی برای هر یک از موارد فوق ارائه شده است:

 • در صورت آسیب دیدگی درب و قفل

در صورتی که درب و قفل لباسشویی بوش شما به هر دلیلی آسیب دیده باشد، احتمالاً نیاز به تعویض آن خواهید داشت. برای تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش، بهتر است از تعمیرکار مجرب و کارآزموده استفاده کنید تا مطمئن شوید که این کار با امنیت و به درستی انجام شده است.

 • در صورت خرابی درب و قفل

در صورتی که درب و قفل لباسشویی بوش شما به دلیل خرابی، از کار افتاده باشد، می‌توانید آن را تعویض کنید. برای تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش، می‌توانید از قطعات جایگزین اصلی بوش استفاده کنید و یا با توجه به نوع خرابی، از تعمیرکار مجرب و کارآزموده استفاده کنید.

 • در صورت نیاز به ارتقاء

در صورتی که قصد ارتقاء درب و قفل لباسشویی بوش خود را دارید، می‌توانید از درب و قفل با کیفیت و مطابق با مدل لباسشویی بوش خود استفاده کنید. برای این کار، بهتر است با توجه به نوع و مدل لباسشویی بوش خود، از قطعات جایگزین مربوطه استفاده کنید و یا با توجه به نیاز خود برای تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش، از تعمیرکار مجرب و کارآزموده کمک بگیرید.

تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش

باز کردن قبل درب لباسشویی بوش

برای باز کردن درب لباسشویی بوش، بهترین روش این است که ابتدا مطمئن شوید که دور محور قفل چرخیده و درب به طور کامل قفل نیست. سپس اگر هنوز نتوانستید آن را باز کنید، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. ابتدا باید مطمئن شوید که برق دستگاه قطع شده است.
 2. یک بسته سیم برق یا پلاگین را از پریز کشیده و صبر کنید تا حداقل برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به خاطر تخلیه شدن برق از دستگاه.
 3. با استفاده از یک پارچه، درب را به آرامی و با قدرت کمتری از محل قفل بالا بلند کنید. اگر هنوز نتوانستید آن را باز کنید، می‌توانید از یک ابزار قوی ولی نرم مانند یک پارچه برای کمک به باز کردن درب استفاده کنید.
 4. در صورتی که هنوز نتوانستید درب را باز کنید، بهتر است با یک فنی کار صلاحیت‌دار تماس بگیرید تا بتواند به شما در باز کردن درب کمک کند.
  توصیه می‌شود همیشه قبل از باز کردن درب لباسشویی، دستورالعمل‌های سازنده را به دقت مطالعه کرده و از هرگونه خطری برای دستگاه و خودداری کنید.

دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش

دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • دوره شستشو در حال اجرا است: در بعضی از مدل‌های ماشین لباسشویی بوش، درب در حالت قفل باقی می‌ماند تا زمانی که دوره شستشو به پایان برسد و دستگاه به حالت استراحت برود.
 • عدم بسته شدن درب به درستی: اگر درب ماشین لباسشویی بوش به درستی بسته نشود، ممکن است درب به صورت خودکار قفل شود تا از خروج آب و حرارت جریان داخل دستگاه جلوگیری شود.
 • خطای داخلی دستگاه: در برخی موارد، دستگاه ممکن است با خطاهای داخلی مواجه شود که می‌تواند به قفل شدن درب منجر شود. در این موارد، ممکن است نیاز به تعمیر دستگاه باشد.
 • وجود مشکل در قطعات داخلی: در بعضی موارد، ممکن است برخی از قطعات داخلی ماشین لباسشویی بوش، مانند سیستم قفل درب یا مکانیزم برقی آن، با مشکل روبرو شود و باعث قفل شدن درب شود.

در هر صورت، در صورتی که درب ماشین لباسشویی بوش شما قفل شده است، ابتدا باید دلیل آن را تشخیص داده و سپس اقدام به رفع مشکل کنید.

 

مناطق تحت پوشش ارائه خدمات نمایندگی تعمیرات بوش در تهران (بوش فا) در تهران: 

 

علت اصلی باز نشدن درب لباسشویی بوش

دلایلی که باعث ایجاد مشکل در باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش می‌شوند، شامل موارد زیر می‌باشد:

برقراری قفل درب: برخی ماشین‌لباسشویی بوش به دلیل برقراری قفل درب در حین شستشو، در هنگام پایان دوره شستشو درب آن باز نمی‌شود.
ارتباط اشتباه میان سیستم الکترونیکی و مکانیکی: در بعضی ماشین‌لباسشویی‌های بوش، ارتباط اشتباهی میان سیستم الکترونیکی و مکانیکی به وجود می‌آید که باعث می‌شود درب باز نشود.
اشکال در قطعات درب: بعضی مواقع، ممکن است قطعاتی در درب ماشین لباسشویی بوش شکسته شوند و از عملکرد صحیح آن‌ها کاسته شود. این مسئله ممکن است باعث شود درب به صورت کامل باز نشود.
مشکل در قطعات درونی ماشین لباسشویی: برخی مشکلات در سیستم‌های داخلی ماشین لباسشویی بوش مانند کنترل‌کننده الکترونیکی، موتور و یا ترموستات می‌تواند باعث مشکل در باز نشدن درب شود.

در هر صورت،ب رای رفع این مشکلات، بهتر است از خدمات پشتیبانی ماشین‌ لباسشویی بوش استفاده کنید و اگر در مقدور است با دنبال کردن دستورالعمل‌های تعمیراتی و نگهداری، از به‌روزرسانی مداوم ماشین لباسشویی بوش برای جلوگیری از ایجاد مشکلات جلوگیری کنید.

تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش

علت بسته نشدن درب لباسشویی بوش چیست؟

دلایلی که باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی بوش می‌شوند، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مانع در درب: گاهی اوقات اشیاء بین درب ماشین لباسشویی و بدنه ماشین قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند که درب به درستی بسته نشود. بهتر است قبل از بستن درب، مطمئن شوید که درب و بدنه ماشین به درستی تمیز شده باشند و مانعی بین آن‌ها قرار ندارد.
 • اشکال در قطعات درب: قطعات درب ماشین لباسشویی مانند بندهای درب و یا قفل‌های درب ممکن است شکسته شده و یا کثیف شده باشند و باعث می‌شوند که درب به درستی بسته نشود.
 • مشکل در قطعات درونی ماشین لباسشویی: مشکلاتی در قطعات داخلی ماشین لباسشویی بوش مانند کنترل‌کننده الکترونیکی، موتور و یا ترموستات می‌تواند باعث مشکل در بسته نشدن درب شود.
 • مشکل در سیستم قفل کودک: در صورتی که سیستم قفل کودک فعال باشد، درب ماشین لباسشویی بوش به درستی بسته نمی‌شود. برای حل این مشکل، بهتر است سیستم قفل کودک را غیرفعال کنید.
  در هر صورت، برای رفع این مشکلات، بهتر است از خدمات پشتیبانی ماشین‌لباسشویی بوش استفاده کنید و اگر مقدور است با دنبال کردن دستورالعمل‌های تعمیراتی و نگهداری، از به‌روزرسانی مداوم ماشین لباسشویی بوش برای جلوگیری از ایجاد مشکلات جلوگیری کنید.

خطاها و مشکلات رایج لباسشویی بوش

برخی از خطاها و مشکلات رایج در ماشین لباسشویی بوش شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ماشین لباسشویی بوش شستشو نمی‌کند: این مشکل ممکن است به دلیل بسته شدن فیلترها، مشکل در پمپ آب، خطای دریافت سیگنال از ترموستات یا خرابی موتور باشد.
 • آب از ماشین لباسشویی بوش نمی‌ریزد: علت این مشکل ممکن است به دلیل خطای برق، خرابی ولو آب، یا خطای دریافت سیگنال از کنترلر باشد.
 • درب ماشین لباسشویی بوش نمی‌بندد: این مشکل ممکن است به دلیل خرابی چرخش درب، خرابی قفل درب، بسته نشدن مهره‌ها یا خرابی در لوله‌های آب باشد.
 • ماشین لباسشویی بوش صداهای غیرعادی می‌دهد: این مشکل ممکن است به دلیل خرابی موتور، خرابی دور موتور، لرزش درب، خرابی بلبرینگ، یا گیر کردن داخل داخل ماشین باشد.
 • ماشین لباسشویی بوش آب نمی‌گیرد: علت این مشکل ممکن است به دلیل بسته شدن فیلتر، خطای دریافت سیگنال از ترموستات، خطای دریافت سیگنال از کنترلر، خرابی ولو آب، یا خرابی موتور پمپ باشد.

در صورت بروز هر یک از این مشکلات، برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش  و یا تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش بهتر است به تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی بوش مراجعه کنید تا مشکلات را به صورت حرفه‌ای برطرف کند.

Rate this post

36 دیدگاه برای “تعویض درب و قفل درب لباسشویی بوش

 1. کیوان گفته:

  سلام من ماشین لباسشویی بوش دارم، بعد از جابجایی به خونه جدید، بعلت شکسته شدن و گیر کردن شیر پیسوار در قسمت پیچ سر شیلنگ شیر برقی ، مجبور به باز کردن شیر برقی از داخل لباسشویی و جدا سازی آن کردم و بعد از اینکه قسمت شکسته شده و باقیمانده شیر پیسوار را از سرِ پیچ شیر برقی جدا کرده ام ، شیلنگ شیر برقی را مجددا به لباسشویی نصب و سوکت های آنرا وصل نموده و همچنین سرِ دیگر شیر برقی را به ورودی شیر آب وصل کردم . الان بعد از راه اندازی لباسشویی ، دستگاه شروع به آبگیری نمیکند پیغام ?tap closed روی صفحه نمایش ظاهر میشود. لطفاً راهنمایی بفرمایید که مشکل از چی میتونه باشه؟ ممنون میشم اگه مکمک کنید.

  • s e گفته:

   سلام ، شیربرقی دستگاه شما مشکل دارد ، برای تعمیر لباسشویی بوش در محل میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات بهره مند شوید . توجه : شیلنگ متصل شده به ورودی آب هم چک شود .

  • s e گفته:

   سلام ، تاز مانی که مشکل تخلیه آب برای لباسشویی بوش شما به وجود نیاید نیاز به تعویض نیست . همچنین مشکل تخلیه آب را هم میتوان با تمیز کردن فیلتر کف و یا رفع گرفتگی پمپ حل نمود .

 2. صدرا گفته:

  سلام وقتتون بخیر لباسشویی من دیروز وسط برنامه شستشو خاموش شد و دیگه روشن نشدهرچی دکمه پاور رو میزنم حتی صفخه نمایشش هم روشن نشدعیب از پریز نبود چون پریز سالمه لطفا راهنمایی کنید

  • s e گفته:

   سلام ، برد الکترونیکی و موتر لباسشویی بوش شما باید چک شود ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

 3. سامیار گفته:

  سلام خسته نباشید.من یکسال پیش لباسشویی مدلwaq2445خریداری کردم والان چندوقته که با هرگونه پودرومایع حتی بدون هیچ موادشوینده ارور کف زیادی رو میده.وهم خشک نمیکنه گاهی اوقات سه ساعت طول میکشه تا لباس ها رو بشوره لطفا رهنماییم کنید

 4. سارا گفته:

  با سلام لباسشویی بوش من تایم شستشوش روی ۳۰ دقیقه مانده وچندین بار باید روی ۳۰ دقیقه شستشو بزنم تا لباسها تمیز شو د علت چیست

  • s e گفته:

   سلام ، برد الکترونیکی لباسشویی بوش شما مشکل دارد ، برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

 5. شمیم گفته:

  سلام صفحه نمایش ماشین لباسشویی من(logixx 8 vario perfect) روشن میشود اما چیزی روی آن نمایش داده نمیشود. برنامه های شستشو را با توجه به پیچ انتخاب برنامه ، انتخاب میکنم و برنامه اش اجرا میشود. مشکل از کجایت و چطور میتوان آن را رفع کرد؟

 6. سعید گفته:

  وقتی لباسشویی را روشن میکنم صفحه نمایشگر اون کلا قاطی کرده وکل برنامه ها تندتند عوض میشن و اصلا هیچ دستورشسشویی را اجرا نمیکنه

 7. نیکزاد گفته:

  ماشین لباس شویی بوش دارم که تا قبل جابجایی منزل خوب کار میکرد بعد از جابجایی وقتی روشنش کردم بدنه مخصوصا جاهایی که فاقد لعاب است برق شدید دارد،عیب از چیست

 8. فاضلی گفته:

  سلام،لباسشویی مدلwAw3266XIR,یک سال پیش شب عید در جشنواره خریداری وبرای استفاده از جشنواره راه اندازی کردیم.اما بلافاصله به دلیل نداشتن جا ماشین رو رو دوباره جمع کردیم،حالا دیروز بعد از جابجایی به مکان جدید،با نمایندگی تماس گرفتیم برای راه اندازی مجدد،اما ماشین کار نمیکند،و هیچ کدام از کد های عیب یاب رو هم نمیزنه،نمایندگی گفت از برد ماشین هست.من هنوز یک بار هم ازش استفاده نکردم چطور ماشین نو خرابه؟ایا برد رو عوض میکنن؟؟؟

 9. اکبری گفته:

  سلام ،لباسشویی بوش دارم مدلwAY28862IR هفته پیش ارور داده نوشته ۸۳:E در لیست کد خطاها هم این شماره نوشته نشده به نمایندگی هم زنگ زدیم هنوز برای سرویس نیومدن مشکل لباسشویی از چی هست ممنون

 10. ایمانی گفته:

  باسلام،خسته نباشید،لباسشویی بوش مدل ۲۴۴۸۰ میباشد،که بعد دادن برنامه شستشو چراغ خاموش روشن چشمک میزند و دستگاه روشن نمیشود علت چیست ممنون.

 11. کلامی گفته:

  سلام وقتی ماشینو روشن میکنم فقط صدای بوق میاد و رو نمایشگرش ـ ۰ – رو نشون میده و با تغییر برنامه شستشو بدون تغییر همچنان بوق میزنه وباز وبسته بودن درب ماشین فرقی نمیکنه!! میخاستم ببینم ایراد از سنسور درب ماشینه یا چیز دیگست؟

  • s e گفته:

   سلام ، شما باید از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش استفاده نمایید و بدانید به تعمیرکار لباسشویی بوش نیاز دارید

 12. احسانی گفته:

  سلام وقت بخیر من لباسشویی بوش دارم مدل WAW3256XGC بعضی وقتا لباس بین دیگ و تیوب لباسشویی گیر می‌کنه و حین چرخش کشیده میشه و پاره میشه مثلا بند لباس یکبار گیر کرد و پاره شد یا حتی بعضی وقتا لباس بین دیگ و تیوب قرار میگیره و همش استرس دارم نره بینشون و پاره بشه علت گیر کردن لباس در لباسشویی بوش از چیه؟ چرا لباس میره بین تیوب و دیگ؟ چکار باید بکنم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • s e گفته:

   سلام دوست گرامی ، مشگل گیر کردن لباس در لباسشویی بوش شما مربوط به خرابی در لاستیک دور درب هست. توجه نمایید که نوار دور درب دفرمه شده و زمان چرخش آبکش کیپ نمیشه و زمان چرخش لباس گیر میکنه. شما میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا مشکل شما را در سریع ترین زمان ممکن حل کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *