علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

ممکن است برای علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش دلایل مختلفی وجود داشته باشد. برخی از این علل عبارتند از:

 • وجود آب در داخل ماشین لباسشویی: ممکن است در هنگام پایان دوره شستشو، آب در داخل ماشین لباسشویی باقی مانده باشد و درب را قفل کند.
 • مشکل در سیستم قفل درب: در برخی از ماشین‌های لباسشویی، یک سیستم قفل درب وجود دارد که هنگام شستشو درب را قفل می‌کند تا هیچکس نتواند دسترسی داشته باشد. ممکن است این سیستم قفل درب با مشکل روبرو شده باشد.
 • خرابی قطعات درب: قطعات درب ماشین لباسشویی مانند دسته درب، بسته‌ی درب و یا مکانیزم قفل ممکن است با گذر زمان خراب شوند و باز نشدن درب را تسهیل کنند و یک علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش باشند.
 • مشکل در برقراری ارتباط با ماشین لباسشویی: یک علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش ممکن است به دلیل خرابی در قطعات الکترونیکی، درب ماشین لباسشویی بوش قابلیت دریافت دستور از ماشین لباسشویی را از دست داده باشد.
 • ایمنی: در بعضی مدل‌های ماشین لباسشویی، درب تنها هنگامی باز می‌شود که ماشین لباسشویی خاموش شده و در صورتی که ماشین لباسشویی در حال عمل باشد، درب باز نخواهد شد تا از هرگونه آسیب دیدن به کاربر جلوگیری شود.

بهتر است ابتدا از دستورالعمل های کاربری ماشین لباسشویی بوش استفاده کنید. اگر مشکل را برطرف نکرد، بهتر است با تعمیرکار محلی یا مرکز خدمات بوش تماس بگیرید.

۶ علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارم، ۶ دلیل اصلی و  علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش عبارتند از:

 • بسته شدن قفل درب: ممکن است سیستم قفل درب ماشین لباسشویی بوش به دلیل خرابی یا عدم کارکرد صحیح، درب را قفل کند و باز نشدن درب را تسهیل کند.
 • بسته شدن درب به دلیل وجود آب در داخل ماشین: اگر در حین شستشو، ماشین لباسشویی بوش خاموش شده و درب آن باز نشده باشد، آب در داخل ماشین لباسشویی باقی می‌ماند و درب را می‌بندد.
 • خرابی قطعات درب: قطعات درب ماشین لباسشویی مانند دسته درب، بسته‌ی درب و یا مکانیزم قفل، با گذر زمان خراب شده و باز نشدن درب را تسهیل می‌کنند.
 • مشکل در سیستم الکترونیکی: مشکلاتی در قطعات الکترونیکی ماشین لباسشویی می‌تواند باز نشدن درب را تسهیل کند.
 • درب بیل‌های ماشین لباسشویی: ممکن است در صورتی که بیل‌های درونی ماشین لباسشویی بوش خراب شوند، درب ماشین لباسشویی بسته بماند.
 • مشکل در محیط ماشین لباسشویی: ممکن است در صورتی که ماشین لباسشویی بوش در محیط خشک نباشد، باز نشدن درب را تسهیل کند. به عنوان مثال، در صورتی که ماشین لباسشویی در محیطی با رطوبت بالا قرار داشته باشد، قفل درب با اکسید شدن دستگاه‌های الکترونیکی ماشین لباسشویی می‌تواند بسته شود.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

دلایلی که منجر به قفل شدن درب لباسشویی میشود

دلایل مختلفی ممکن است باعث قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش شود. برخی از این دلایل عبارتند از:

 1. برق قطع شده یا مشکل در منبع تغذیه: در صورتی که برق ماشین لباسشویی برقرار نباشد یا منبع تغذیه آن دچار مشکل باشد، درب قفل خواهد شد تا جلوی ورود آب به داخل ماشین را بگیرد.
 2. وجود خطای سیستمی: اگر ماشین لباسشویی بوش دچار خطای سیستمی شود، درب ممکن است قفل شود تا جلوی خروج آب و پخش کردن لباس های مرطوب را بگیرد.
 3. قطع وصل کابل درب: یک علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش اینست که ممکن است کابل قطع وصل شده درب باعث عدم تعامل درست با سیستم قفل درب شود و در نتیجه درب قفل شود.
 4. مشکل در سیستم قفل:  یک علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش اینست که سیستم قفل درب ممکن است دچار مشکل شود و در نتیجه درب قفل شود.
 5.  وجود لباس یا جسم خارجی در داخل ماشین: در صورتی که لباس یا جسم خارجی در داخل ماشین لباسشویی باشد، درب قفل خواهد شد تا جلوی خروج آب را بگیرد و از خرابی ماشین جلوگیری کند.

برای رفع مشکل، بهتر است به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش خود مراجعه کنید و اگر نیاز باشد با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.

۳ روش برای باز کردن درب ماشین لباسشویی بوش بدون نیاز به ابزار

بسته به مشکل اساسی، باز کردن درب ماشین لباسشویی بوش ممکن است به ۳ روش زیر انجام شود:

 1. برقراری اتصال برق: در صورتی که برق ماشین لباسشویی قطع شده باشد، بهتر است ابتدا اتصال برق را برقرار کرده و سپس دوباره تلاش کنید تا درب را باز کنید.
 2.  فشردن دکمه بازکردن درب: در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی بوش، دکمه‌ای برای باز کردن درب وجود دارد. با فشردن این دکمه، درب باید باز شود.
 3.  شارژ مجدد سیستم قفل: در صورتی که سیستم قفل درب دچار مشکل شده باشد، ممکن است با شارژ مجدد این سیستم، مشکل برطرف شود. برای انجام این کار، کافی است دکمه روشن و خاموش را به مدت ۳ ثانیه فشار داده و سپس رها کنید. سیستم قفل درب باید دوباره شارژ شود و درب ماشین لباسشویی بوش باز خواهد شد.

نکته: قبل از هرگونه عملیاتی بر روی ماشین لباسشویی بوش خود، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

در صورتی که درب ماشین لباسشویی بوش قفل شد چه باید کرد؟

در صورتی که درب ماشین لباسشویی بوش قفل شده است و نمی توانید آن را باز کنید، ابتدا بهتر است بررسی کنید که آیا درب به درستی بسته شده است یا خیر. اگر درب به درستی بسته نشده باشد، باز کردن آن به راحتی امکان پذیر است.

در صورتی که درب به درستی بسته شده است و همچنان قفل است، روش های زیر می تواند به شما در باز کردن درب کمک کند:

 • بررسی وضعیت برق: ابتدا بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی بوش به برق متصل است یا خیر. اگر ماشین لباسشویی بوش به برق متصل نباشد، بهتر است آن را به برق متصل کنید و دوباره تلاش کنید تا درب را باز کنید.
 • بررسی سیستم قفل درب: در برخی از مدل های ماشین لباسشویی بوش، سیستم قفل درب به علت خرابی ممکن است باعث قفل شدن درب شود. در این صورت بهتر است دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش خود را مطالعه کنید و بررسی کنید که آیا روشی برای باز کردن درب در صورت خرابی سیستم قفل وجود دارد یا خیر.
 •  تماس با تعمیرکار: در صورتی که هیچ یک از روش های فوق نتوانست درب ماشین لباسشویی بوش را باز کند، بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید و او را برای بررسی و تعمیر مشکل دعوت کنید.

 

مناطق تحت پوشش ارائه خدمات نمایندگی تعمیر بوش تهران (بوش فا) در تهران: 

 

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی بوش

برای باز کردن درب ماشین لباسشویی بوش، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 1. استفاده از دکمه بازکن در صورت وجود: در برخی مدل های ماشین لباسشویی بوش، دکمه بازکن برای باز کردن درب وجود دارد. در این صورت، کافی است دکمه بازکن را برای چند ثانیه فشار داده و درب را باز کنید.
 2.  بررسی سیستم قفل درب: در برخی مدل های ماشین لباسشویی بوش، سیستم قفل درب به صورت دستی قابل باز کردن است. برای باز کردن درب به صورت دستی، به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش خود مراجعه کنید و روش باز کردن درب به صورت دستی را مطالعه کنید.
 3. استفاده از دکمه ریست: در صورتی که ماشین لباسشویی بوش شما دارای دکمه ریست است، می توانید با استفاده از این دکمه درب را باز کنید. برای این کار، دکمه ریست را برای چند ثانیه فشار دهید تا درب باز شود.
 4. قطع برق: در صورتی که هیچ یک از روش های فوق نتوانست درب ماشین لباسشویی بوش را باز کند، بهتر است برق ماشین لباسشویی بوش را قطع کنید و پس از چند دقیقه دوباره آن را وصل کنید. این روش می تواند به علت باز شدن سیستم قفل درب ماشین لباسشویی بوش کمک کند.
 5. تماس با تعمیرکار: در صورتی که هیچ یک از روش های فوق نتوانست درب ماشین لباسشویی بوش را باز کند، بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید و او را برای بررسی مشکل  و  تعمیر ماشین لباسشویی بوش دعوت کنید.
Rate this post

42 دیدگاه برای “علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

 1. h.m گفته:

  سلام به تازگی ماشین لباسشویی بوش۲۰۱۷ تهیه کردیم ولی دراخرکه ماشین خاموش میکنه هنوز کلی کف داخل ماشین ولباس ها هست ومجبورمیشم بادست لباس هاراآبکشی کنم لطفا راهنمایی کنید

  • s e گفته:

   سلام لباسشویی بوش شما تخلیه آب انجام نمیده و همچنین برنامه به خوبی عمل نمیکنه که میتونه از برد لباسشویی بوش شما باشد .

 2. حسنا گفته:

  با سلام به شما اگر امکان داره نمایندیگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در اهواز را معرفی بفرمایید دوم اگر قطعه ای برای ماشین لباس شویی بوش نیاز داشته باشیم بصورت تکی آیا امکان ارسال به شهرستان را دارید تشکر

 3. رزا گفته:

  سلام من برای امتحان سویچ درب لباسشویی با پیچ گوشتی، باعث شدم ضامن قفل درب ماشین لباسشویی سری ۸ بوش پایین بیاد و درب دیگه بسته نمی شه با نگه داشتن سوئیچ بودن بسته بودن درب ماشین کار می کند

 4. ظهرابی گفته:

  سلام درب لباسشویی کمی باز بود و پام خورد بهش ، اومدم واسه اینکه ببینم چیزی شده یا نه درو بستم ، ولی دیگه باز نمیشه و اون قسمت اصلی ک با فشار دست ، درب رو باز میکنه ، شل شده چه کاری میشه کرد؟ باید قطعه عوض بشه ؟ و اینکه گیر میاد این قطعه برای تعویضش؟

  • s e گفته:

   سلام، درب دفرمه شده و مغزی رفته داخل میکروسوئیچ و گیر کرده. دستگاه را از برق بکشید و از بالا به میکروسوئیچ دسترسی داشته باشید و آزاد کنید تا درب باز شود.

 5. میر گفته:

  وقتتون بخیر ماشین لباسشویی من بوش ۸کیلویی هست.یک دقیقه مانده به اتمام کار درب ماشین رو باز کردم باز نشد و عبارت fullof نمایان شد. الان درب ماشین باز نمیشه. و علامت f37 رو نشان میده.ممنون میشم راهنمایی کنید

 6. اسماعیلی گفته:

  سلام خسته نباشید لباس شویی بوش ارور f:23که برای نشتی هست رو میده نشت هم از جانب درش هستش چون لباس داخلش گیر کرده و متاسفانه بردش به خاطر ارور از کار افتاده و همه ی دکمه هاش غیر فعال شدند و درش قفل شده به نظرتون چیکارش کنیم.

  • s e گفته:

   سلام، از برق بکشید و مجدد بزنید و اگر مشکل حل نشد باید میکروسوئیچ بررسی شود. میکروسوئیچ قفل کرده و بعد از رفع مشکل باید نشتی آب گرفته شود.

 7. جلالیان گفته:

  باسلام وخسته نباشید مشکل من عدم باز شدن دریچه تخلیه (فیلتر) به صورت‌ دستی که در پایین ماشین قرار گرفته که درحال حاضر گیر کرده وبا فشار زیاد احتمال شکستن آن وجود دارد

 8. غفاریان گفته:

  با سلام. لباسشویی بوش maxx 6 دارم. در آخرین شستشو بعد از اتمام کار قفل در باز نشد که با بیرون کشیدن دو شاخه از پریز بعد از چند دقیقه آزاد شد. ولی حالا در شستشوی بعدی وقتی در را میبندم و استارت میکنم در قفل نمیشه و طبیعتا ماشین شروع به کار نمیکنه. ایراد از کجا میتونه باشه. اگر میکروسوییچ ایراد داره بنظر شما قابل تعمیره یا باید تعویض بشه؟ یدکیشو شما موجود دارید؟ با تشکر فراوان.

 9. مجتبی گفته:

  مجتبی باسلام ؛ ماشین لباسشویی ۷کیلویی ناسیونال دارم .بعد از اتما م کار قسمت شستشو خواستم مجددا این قسمت ده دقیقه ای کار کنه که اشتباها بجای تنظیم تایمر شستشو تایمر قسمت خشک کن رو پیچوندم ودستگاه روبه برق زدم .صدای سوت بلندی از دستگاه بلند شدکه سریع برق رو قطع کردم .صبر کردم تا تایمر به صفر رسید سپس ده دقیقه شستشو انجام .بعد لباسهارو ریختم توی قسمت خشک کن تایمرروتنظیم کردم دستگاه روبه برق زدم این قسمت کارنمکنه لطف بفرمایید کدام قسمتهارو باید چک کنم ممنون از شما خوبان

 10. سینا گفته:

  سلام من موقع شستشو خاموش کردم لباسشویی رو تا لباس اضافه کنم؛ باز نشد درش. زدم تا انتها شست ولی بازم درش باز نمیشه حالا چکار کنم؟

 11. شیلا گفته:

  لباسشویی بوش سری ۸ دارم وقتی کار شتشو تموم میشه دکمه trommel خاموش و روشن میشه ..ایا مشکلی داره ماشین یا وقت جدم گیریه ماشینه ..اخه ماشینم و یک ماهه خریدم .زوده برا جرم گیریش ..لطفا راهنماییم کنید

 12. بهزادی گفته:

  سلام.لباسشویی بوش سری ۸ دارم بعد قرار دادن لباس و روشن کردن بعد از مرحله آب دهی قفل میشه و دیگ داخل بخ هیچ وجه نمیچرخه…درب هم قفل شده و باز نمیشه… موارد بالا رو چک کردم ولی مشکل برطرف نشد… ظاهرا گردش مشکل داره و عمل نمیکنه… لطفا راهنمایی کنین…ممنون

 13. رسام گفته:

  سلام لباسشویی بوش سری ۸ دارم ک چندماهه کار میزنم دوبار اومدم روشن کنم بوق میزد ارور میداد عکس بسته نشدن درب بود ولی دوسهبار زدم روشن شد‌الانم مشکلش خود به خود حل شد ایرادش چیه اگر دوباره به این مشکل خوردم چیکار کنم

 14. سرداری محمد گفته:

  زمانی که لباسشویی بوش رو روشن می کنم و برنامه شستشو رو انتخاب می کنم، دستگاه شروع به بوق زدن میکنه و برای قطع شدن صدا مجبور میشم لباسشویی رو خاموش کنم، میخواستم بدونم علت بوق زدن لباسشویی بوش مربوط به چیه و باید چیکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *