نمایندگی تعمیرات بوش در تهرانسر

نمایندگی تعمیرات بوش در تهرانسر

خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و دلیلی بر کمک از نمایندگی تعمیرات بوش در تهرانسر

پمپ تخلیه یکی از مهمترین قسمتهای ماشین ظرفشویی است و وظیفه ورود به آب کثیفی را دارد که پس از شستن ظروف از طریق شیلنگ تخلیه ایجاد می شود. پمپ های تخلیه انواع مختلفی دارند و در صورت بروز مشکل امکان تخلیه آب در دستگاه وجود ندارد و باعث تجمع آب در کف ماشین ظرفشویی می شود. برای تعمیر آن می توان از نمایندگی تعمیرات بوش در تهرانسر کمک گرفت.

پمپ تخلیه دارای اجزای مختلفی از جمله پروانه تخلیه ، کیت تخلیه مغناطیسی و شیر تخلیه است که عملکرد این قطعات با هم می تواند منجر به تخلیه آب شود. در چنین مواردی ، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی نیاز به تعمیر یا تعمیرکار متخصص دارد. این کار به خنک شدن قطعات و همچنین جلوگیری از سوختن ماشین ظرفشویی و پمپ تخلیه نیاز به خاموش کردن دستگاه به مدت ۲ ساعت دارد. سپس باید پمپ تخلیه را که در قسمت پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد باز کرده و پمپ تخلیه را باز کنید.

پمپ تخلیه دارای بازویی است که باعث ورود آب به داخل شلنگ تخلیه می شود و فنرهای این بازو باید به دقت بررسی شوند و در صورت آسیب دیدن فنر ، قسمت الکترومغناطیسی پمپ تخلیه نیز باید توسط یک مولتی متر بررسی شود. و در صورت وجود مشکل باید این قسمت تعمیر شود.

فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی خراب است و باید به نمایندگی تعمیرات بوش در تهرانسر سپرده شود

به دام انداختن چربی و مواد مغذی اضافی در پمپ تخلیه ممکن است باعث سوء عملکرد پمپ شود و در نتیجه باعث کمبود زهکشی و تجمع آب در کف ماشین ظرفشویی شود. برای جلوگیری از این مشکل ، آنها از فیلتر تخلیه در دستگاه استفاده می کنند. این فیلتر یک استوانه پلاستیکی است و در کف دستگاه قرار دارد. این فیلتر باید توسط یک تعمیرکار متخصص بازرسی شود و اگر مواد غذایی و چربی در زیر آن گیر کرده است ، این ماده را آزاد کنید و اگر فیلتر به طور کلی خراب است ، می توان آن را تعویض کرد. مشکل چربی و گیر افتادن مواد غذایی در زیر فیلتر هنگام استفاده از برنامه های شستشوی کوتاه مدت بروز می کند.

نمایندگی تعمیرات بوش در تهرانسر

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی مشکلی دارد

برد الکترونیکی قسمت مهمی در ماشین ظرفشویی و سایر دستگاه های الکترونیکی است که دستورات مختلفی را به سایر قسمت های دستگاه می دهد و عملکرد دلخواه را انجام می دهد. اگر قسمت تخته در ماشین ظرفشویی خراب شود ، ممکن است دستور داده نشود که آب به فاضلاب تخلیه شود و در نتیجه ، آب در دستگاه جمع می شود و تخلیه نمی شود. اجزای برد بسیار حساس است و در صورت سوختن یا خراب شدن قطعات الکترونیکی برد ، باید توسط تعمیرکار بازرسی و تعویض شود.

چرا آب در ماشین ظرفشویی خاموش جمع می شود؟

داخل ماشین ظرفشویی وقتی خاموش است ، ممکن است مقداری آب جمع شود که می تواند تمیز یا کثیف باشد. اگر آب کف ماشین ظرفشویی کثیف باشد ، احتمال مسدود شدن مسیر تخلیه به سینک ظرفشویی وجود دارد و این مسیر باید به دقت بررسی شود. اما وقتی آب ماشین ظرفشویی تمیز است ، نشان دهنده خراب بودن شیر برقی دستگاه است و این قطعه به راحتی قابل تعمیر است.

سرانجام ، اگر هر یک از موارد بالا دلیل تجمع آب در ماشین ظرفشویی بود ، باید یک بار پس از تعمیر ماشین ظرفشویی ، چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی را انجام دهید و از برطرف شدن این مشکل اطمینان حاصل کنید.

برای حل تمامی این مشکلات می توانید به نمایندگی تعمیرات بوش مراجعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *