نمایندگی تعمیرات بوش در دردشت

نمایندگی تعمیرات بوش در دردشت

نمایندگی تعمیرات بوش در دردشت ارائه دهنده خدمات مختلفی می باشد که از آن ها می توان به تعمیر ماشین ظرفشویی اشاره کرد. ماشین های ظرفشویی حسگرهای آب شناور هستند که مانند هیدرواستات ها در ماشین های لباسشویی استفاده می شوند. این ظروف نقش بسیار مهمی در عملیات شستشو دارند. اگر بیش از حد معمول آب به ماشین ظرفشویی وارد می شود ، بدانید که ظرف باید تعمیر یا تعویض شود.

همانطور که می دانید ماشین ظرفشویی با ورود مقدار مشخصی آب به آن وظیفه خود را به درستی انجام می دهد و پس از انجام عملیات شستشو ، کم آبی بدن صورت می گیرد. قسمت شناور در کار ماشین ظرفشویی نقش آبگیری را دارد و از سرریز شدن آب در داخل دستگاه جلوگیری می کند.

قسمت شناور یکی از مهمترین قسمتهای داخل ماشین ظرفشویی است که علاوه بر اخلال در کار ماشین ظرفشویی ، باعث کثیف شدن آشپزخانه نیز می شود. و بسیاری از مشکلات را به ارمغان بیاورد. اگر ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل می شود نگران نباشید. در این مقاله ، سعی می کنیم با به دست آوردن اطلاعات بسیار مفیدی درباره نحوه رفع خرابی ، شناورها را بررسی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قسمت و نحوه تعمیر آن در ماشین ظرفشویی ، تا پایان مقاله با ما باشید.

 

مناطق تحت پوشش ارائه خدمات نمایندگی تعمیر بوش تهران (بوش فا) در تهران: 

 

شناور چیست؟

شناورها قطعه هایی در پایین محفظه ماشین ظرفشویی هستند که به ایمن سازی دستگاه کمک می کنند و از پرشدن بیش از حد آب در ماشین ظرفشویی جلوگیری می کنند. وقتی شناور ماشین ظرفشویی شما معیوب و ناکارآمد باشد ، می تواند باعث کمبود آب ماشین ظرفشویی نشود. کار این قطعه به گونه ای است که با بالا رفتن سطح آب ، بالا می رود و با رسیدن به سطح مشخص ، میکروسوئیچ شناور را فشار داده و باعث بسته شدن دریچه ورودی آب می شود.

میکرو سوئیچ چیست؟

میکرو سوئیچ ها در پایین قسمت شناور قرار دارند و در انتهای ماشین ظرفشویی نصب می شوند. هنگامی که میکروسوئیچ شناورها را با شناور درگیر می کند ، باعث قطع شدن شیر ورودی آب می شود. و از جاری شدن آب به داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید. برای بررسی صحت این قسمت ، میکروسوئیچ ها را برداشته و از اتصال آنها با یک مولتی متر اطمینان حاصل کنید.

آموزش خرابی شناور

ابتدا برق را خاموش می کنیم و سپس آب را خاموش می کنیم ، سپس پایین ماشین ظرفشویی را باز می کنیم تا بتوانیم به داخل آن دسترسی پیدا کنیم. در این مرحله ، پد صدا را بردارید و در اینجا آب وارد ماشین می شود. این شیرها توانایی تخلیه آب اضافی و مرطوب در همه جا را دارند. پس از باز کردن پیچ جعبه ، سیم های برق قابل مشاهده هستند. باید پریزهای سیم را باز کنید تا دیگر به دستگاه متصل نشوند. بعد از این کار ، باید از یک پیچ گوشتی صاف استفاده کنید و این قسمت را باز کنید تا آزاد شود. لوله های متصل نیز به سمت خروجی فاضلاب باز شده و در کابینت فرو می روند.

نمایندگی تعمیرات بوش در دردشت

دیگر مواردی که در نمایندگی تعمیرات بوش در دردشت اهمیت دارند

پس از باز کردن درب داخلی ماشین ظرفشویی ، پیچ های قسمت بالایی را که دستگاه را به کابینت ها متصل می کند ، باز کنید. برای اتصال ماشین لباسشویی ممکن است لازم باشد پایه ها را باز کنید. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ماشین ، این پایه ها را با دقت برداشته و در ماشین را باز کنید. ظروف قسمت های بالا و پایین را بیرون بیاورید ، در این قسمت ورودی آب در خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده می شود تا باز شود و خارج شود. یک حوله را پهن کرده و به آرامی و با احتیاط دستگاه را روی حوله بچرخانید. برای باز کردن قسمت پایین ماشین ، از آچار استفاده می کنیم ، بنابراین می توانید به داخل ماشین دسترسی پیدا کنید.

شما همچنین برای باز کردن اتصالات آب از آچار استفاده می کنید. هنگام کار ، لوله را بالا نگه دارید تا در این زمان آب از آن خارج نشود. پوشش این شناور را برداشته و از آچار برای باز کردن اتصالات آن استفاده کنید. پس از قطع سیم ها از لوله ، درپوش را فشار دهید تا بتواند از ورودی آب جدا شود. در این زمان بسته شناور خریداری شده را تعویض کنید و سیمها را به این دستگاه جدید متصل کنید. و مراحل بسته شدن ماشین ظرفشویی را دنبال کنید.

مونتاژ شناور ماشین ظرفشویی توسط نمایندگی تعمیرات بوش در دردشت بررسی می شود

شناور ماشین ظرفشویی هنگام پر شدن آب سینک ظرفشویی است. آب شناور را بالا می برد. وقتی شناور به سطح خاصی می رسد ؛ سوئیچ شناور فعال می شود ، که جریان آب را قطع می کند. در بعضی از ماشین های ظرفشویی از کلید شناور فقط برای جلوگیری از سرریز شدن آب استفاده می شود و مقدار آب توسط تایمرهای آن تنظیم می شود.

برای انجام آزمایش مونتاژ شناور ، ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق بکشید یا جعبه فیوز را از صفحه جدا کنید تا از برق گرفتگی جلوگیری کند. برای بررسی مونتاژ شناور ، ماشین ظرفشویی را باز کنید و قاب زیرین آن را بردارید. قبل از برداشتن پوشش شناور ، پوشش شناور را بردارید ، اگر این پوشش وجود داشت ، این را می توان بر اساس بالا و پایین رفتن پوشش تشخیص داد. ممکن است پوشش در جای خود محکم باشد ، شما باید پوشش را با یک پیچ گوشتی بردارید.

شناور را از بالا به پایین رها کنید تا چندین بار آزمایش شود. در این زمان شناور باید آزادانه حرکت کند ، اگر شناور بچسبد ، ممکن است از پر شدن یا تخلیه صحیح ماشین ظرفشویی جلوگیری کند. قطعه را جدا کنید و به دنبال انسدادی باشید که از حرکت آزاد آن جلوگیری کند. شناورها به طور معمول در جای خود قفل می شوند. و با کمی فشار بیرون می آیند. اگر شناور شما با این فشار کم بیرون نیاید ، ممکن است لازم باشد که شناور را از ابتدا از سوئیچ شناور خارج کرده و شناور و پوشش آن را جایگزین کنید. به طوری که هیچ استعدادی پیدا نمی شود. اگر پس از بررسی و حل مسائل ، مشکل هنوز حل نشده است ، می توانید سوئیچ شناور را بررسی کنید.

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید با نمایندگی تعمیرات بوش ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *