ارور E23یا F23ظرفشویی بوش

ارور E23یا F23ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی های بوش از با کیفیت ترین ماشین های ظرفشویی موجود در بازار هستند که دارای طراحی های متنوعی می باشند، این طراحی های متنوع سلایق مختلف تمام مشتریان خود را پوشش می دهد از این رو ماشین های ظرفشویی بوش توانسته در بازار جهانی خوش بدرخشد و مهمان خانه های زیادی در سراسر دنیا باشد.در این مقاله سعی شده است تا با ماشین های ظرفشویی بوش  و ارور E23یا F23ظرفشویی بوش بیشتر آشنا شویم پس با صبر و شکیبایی تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

شرکت بوش

شرکت بوش یکی از شرکت های لوازم خانگی قدیمی آلمانی می باشد که محصولاتی باکیفیت و با طراحی های منحصر به فرد تولید می کند. این ویژگی های خاص محصولات شرکت بوش باعث شد تا در همان زمان های اولیه ی، بتواند وارد بازار جهانی شود به طوری که اگر شما قصد خرید لوازم خانگی را داشته باشید قطعا با نام برند بوش در اولویت های اول رو به رو خواهید شد. یکی از محصولات شرکت بوش ماشین های ظرفشویی آن است که بسیار پرطرفدار می باشند و همسو با پیشرفت تکنولوژی ، فناوری آن ها نیز ارتقا می یابد.

کدخطا یا ارور چیست

کدخطا یک فناوری پیشرفته در ماشین های ظرفشویی بوش می باشد. به وسیله ی این فناوری برای هر قسمت و هر قطعه ی به کار رفته در ماشین ظرفشویی یک کد خطا تعریف شده است که در هنگام ایجاد هرگونه نقص فنی در قطعات و یا نقص در عملکرد آن ها ، کدخطای مربوط به آن قسمت بر روی صفحه ی نمایشگر ماشین ظرفشویی ظاهر می شود.

زمانی که عملکرد ماشین ظرفشویی بوش دچار نقص می شود، برای تعمیر و رفع آن ابتدا لازم است تا بتوانیم به درستی عیب یابی کنیم ، نمایان شدن کد خطای مربوط به آن قسمت باعث می شود که تشخیص خرابی به صورت دقیق تری صورت گیرد

ارور E23یا F23ظرفشویی بوش

کدخطا یا ارور E23یا F23ظرفشویی بوش

این کدخطا E23 یکی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی بوش است که بسیار شبیه کد خطای E22  می باشد. این کد خطا به معنای عدم تخلیه ی آب پس از اتمام فرایند شستشوی ظروف است که در این صورت در اغلب موارد هنگام اتمام زمان شستشوی ظروف، هنگامی که درب دستگاه را باز می کنید با مقداری آب و کف مواجه می شوید. یکی دیگر از نشانه های این کدخطا تمیز نشدن کامل ظروف می باشد. هنگام مشاهده ی این کد خطا باید علت را عیب یابی کنید و سپس نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

علت ارور کدخطای E23 در ماشین ظرفشویی بوش

همان طور که اشاره شد این کد خطا به معنای عدم تخلیه ی کامل و صحیح آب ماشین ظرفشویی پس از شستشوی ظروف می باشد. این عمل ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد که برخی از دلایل آن را در ذیل ذکر خواهیم کرد، از این رو زمانی که با این کدخطا مواجه شدید بهتر است موارد ذیل را چک نمایید.

گرفتگی فاضلاب

یکی از علت هایی که ممکن است آب ماشین ظرفشویی بوش شما به خوبی تخلیه نشود این است که لوله ی فاضلاب شما مسدود شده باشد در این هنگام ماشین ظرفشویی شما کاملا سالم و بدون ایراد می باشد و زمانی که ماشین اقدام به تخلیه ی آب می نماید، به دلیل گرفتگی فاضلاب آب پس زده شده و دوباره به ماشین ظرفشویی برمی گردد برای رفع این مشکل کافی است تا شما نسبت به رفع گرفتگی فاضلاب اقدام نمایید و پس از ریست کردن ماشین ظرفشویی ، دوباره بتوانید به صورت روز اول از آن استفاده نمایید.

خرابی شلنگ تخلیه یا تا شدن آن

برای تخلیه ی اب ماشین ظرفشویی، اب از طریق یک شلنگ تخلیه به داخل لوله ی فاضلاب می ریزد ، اگر در لوله ی تخلیه گرفتگی ایجاد شود و یا شلنگ تا بخورد آب نمی تواند به خوبی تخلیه شود و اب و کف در ماشین ظرفشویی خواهد ماند.

در نتیجه با مشاهده ی این ایراد ، لوله ی تخلیه ی آب را نیز چک کنید تا از سالم بودن آن اطمینان خاطر حاصل کنید.

ارور E23یا F23ظرفشویی بوش

خرابی پمپ آب

خرابی پمپ آب یکی دیگر از دلایل عدم تخلیه ی صحیح آب ماشین ظرفشویی بوش می باشد. پمپ تخلیه از اجزای اصلی ماشین ظرفشویی است که اب را با فشار زیاد از لوله خارج می کند اگر به هر دلیلی پمپ ماشین ظرفشویی دچار خرابی شود آب داخل ماشین ظرفشویی به خوبی تخلیه نمی شود.

برای رفع خرابی پمپ تخلیه ابتدا اجازه دهید تا ماشین ظرفشویی سرد شود یعنی از اخرین فعالیت آن، چند ساعتی گذشته باشد بعد نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام نمایید.

پمپ تخلیه نسبتا ارزان قیمت می باشد اماتوجه داشته باشید که برای تعمیر و تعویض آن شما به یک تعمیرکار حرفه ای نیاز دارید.

 کثیفی و مسدود بودن فیلتر خروجی

شایع ترین علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی را می توان انسداد و گرفتگی فیلتر خروجی آن دانست. فیلتر تخلیه برای جلوگیری از ورود مواد غذایی به داخل پمپ و شلنگ تخلیه است و مانع از مسدود شدن و آسیب رسیدن به پمپ تخلیه می شود اگر مدام از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید لازم است که به طور مداوم فیلتر ها را پاکسازی کنید در غیر این صورت تجمع باقی مانده های غذا بر روی ظروف سبب مسدود شدن فیلتر و مانع از خارج شدن آب می شود.

برای رفع این مشکل کافی است تا شما ابتدا سبد پایین ماشین ظرفشویی را خارج کنید بعد فیلتر مرکزی آن را  بچرخانید و بلند و خارج کنید، تمامی رسوبات و مواد غذایی چسبیده به فیلتر را با مواد شوینده و آب گرم بشویید.

خرابی برد

برد یک قطعه ی الکترونیکی است که از مهم ترین قطعات ماشین ظرفشویی می باشد. برد مانند مغز ماشین ظرفشویی عمل می کند و عملکرد و فعالیت های قطعات و بخش ها را کنترل می کند. اگر برد ماشین ظرفشویی شما دوار خرابی شود ، عملکردهای مختلف ماشین ظرفشویی دچار اشکال می شود.

تعمیر و یا تعویض برد نسبت به دیگر قطعات پر هزینه تر و تخصصی تر می باشد بنابراین در صورتی که خرابی از برد باشد حتما از یک تکنسین متخصص نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش بوش کمک بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bosch2252/domains/bosch-fa.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bosch2252/domains/bosch-fa.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420