تعمیر برد یخچال بوش | عیب یابی، علائم و دلایل ✅دریافت خدمات

علائم خرابی برد یخچال بوش

 

برد اصلی‌ترین قطعه یخچال بوش است که درصورت خرابی با علائمی مانند کار نکردن یخ‌ساز، برفک زدن و روشن نشدن یخچال شما را مطلع می‌کند. اگر ارور E10 یا E20 را روی دیسپلی یخچال خود مشاهده کردید هم باید بدانید برد دستگاه خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد‌. برای جلوگیری از این خرابی‌ها بهتر است به محل یخچال و فاصله آن با دیوار دقت کنید.

در صورت تمایل می توانید در هر نقطه ای تهران از انواع خدمات نمایندگی تعمیر یخچال فریزر بوش و تعمیر ساید بای ساید بوش ما استفاده کنید.

 

عیب یابی و مراحل تعمیر برد یخچال بوش

هنگام تعمیر یخچال بوش ابتدا باید عیب‌یابی صحیحی انجام گیرد. از آنجایی که برد یخچال بوش قطعه‌ای پیچیده است؛ تعمیر آن هم به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد. اگر در این زمینه تجربه‌ای ندارید بهتر است تعمیر آن را به فردی ماهر بسپارید. در مرحله اول متخصص تعمیر برد، این قطعه الکتریکی را خارج کرده و عملکرد آن را تست می‌کند. اگر برد قابل تعمیر بود آن را تعمیر می‌کند و در غیر این صورت برد را با یک برد جدید تعویض می‌کند.

 

علائم خرابی برد یخچال بوش

گاهی اوقات نشانه‌هایی بدیهی مانند روشن نشدن یخچال می‌تواند نشانه‌ای از خرابی برد باشد. البته بعضی مواقع نیز خرابی برد دستگاه با خرابی سایر قطعات مانند فن خود را نشان می‌دهد. با اطلاع از علائمی که خبر از خرابی برد یخچال بوش می‌دهند، می‌توانید هرچه سریع‌تر اقدام به تعمیر آن کنید. از آنجایی که برد اصلی‌ترین قطعه این دستگاه به شمار می‌آید؛ توصیه می‌شود نسبت به تعمیر و تعویض آن بی توجه نباشید. برخی از علائم خرابی برد عبارت‌انداز:

 1. روشن نشدن یخچال
 2. برفک زدن یخچال
 3. ابجاد صداهای غیرعادی
 4. کار نکردن فن اواپراتور
 5. ظاهر شدن ارور E20 و E10
 6. خاموش شدن ناگهانی
 7. اجرا نشدن فرمان‌ها
 8. تنظیم نبودن دما
 9. کار نکردن یخ ساز
 10. مشکلات سرد کردن یخچال

 

تعمیر برد یخچال بوش

 

مناطق تحت پوشش ارائه خدمات نمایندگی تعمیر بوش تهران (بوش فا) در تهران: 

 

روشن نشدن یخچال بوش

اگر یخچال بوش شما روشن نمی‌شود، می‌توانید این علامت را نشانه‌ای از خرابی برد بدانید. اگر اتصال یخچال به برق صحیح باشد، احتمالا به تعمیر و یا تعویض برد نیاز خواهید داشت.

برفک زدن یخچال بوش

برفک زدن نشانه‌ای دیگر از نیاز برد به تعمیر است. برد یخچال برفک زدایی برای جلوگیری از یخ‌زدگی انجام می‌دهد؛ که درصورت خرابی آن ممکن است با برفک زیادی مواجه شوید.

ایجاد صداهای غیرعادی

یخچال بوش گاهی صداهای از خود ایجاد می‌کند؛ ولی اگر متوجه صدای غیرطبیعی شوید باید به خرابی برد شک کنید. این صداهای غیرعادی معمولا به مدت طولانی ایجاد می‌شوند. با اقدام به تعمیر برد یخچال بوش این مشکل برطرف می‌شود.

کار نکردن فن اواپراتور یخچال بوش

کار نکردن فن اواپراتور یخچال بوش می‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکل در برد باشد. درصورت مواجه با این مشکل بهتر است هرچه سریع‌تر به تعمیر برد بپردازید؛ در غیر این صورت ممکن است برد منفجر شود. توصیه می‌شود با تعمیر برد یخچال بوش از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری کنید.

ظاهر شدن ارور

از آنجایی که خرابی قطعات مختلف یخچال بوش با ظاهر شدن ارورهایی روی صفحه نمایشگر مشخص می‌شود؛ خرابی برد را هم با ارورهای خاصی می توان فهمید. E10 و E20 کد ارورهای خرابی یخچال بوش هستند. این ارورها خبر از اختلال در ارتباط بین برد اصلی و برد دیسپلی می‌دهند. یک تکنسین ماهر می‌تواند این مشکل برد را برطرف کند.

خاموش شدن ناگهانی

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی برد، خاموش و روشن شدن خودبه‌خود دستگاه است. اگر در طول روز چندین بار با این مشکل مواجه شدید باید از یک متخصص مجرب در زمینه تعمیر برد برای رفع آن کمک بگیرید.

اجرا نشدن فرمان‌های مشخص

اگر قطعه‌ای از دستگاه شما سالن باشد، ولی فرمان مرتبط با آن اجرا نشود باید به خرابی برد شک کنید. اگر برد یخچال دچار مشکل شود، برخی دستورات به درستی اجرا نمی‌شوند. اگر از اتصال صحیح سیم‌ها مطمئن باشید باید برای رفع این مشکل به تعمیر برد بپردازید.

تنظیم نبودن دما

افزایش و کاهش ناگهانی دمای یخچال بوش نشانه‌ای از خرابی برد است. اگر متوجه تغییر یکباره دمای یخچال خود شدید برای برطرف کردن آن و جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی باید اقدام به تعمیر برد کنید.

کار نکردن یخ ساز

یخساز از دیگر بخش‌های یخچال است که هنگام کار نکردن آن می‌توانید به خرابی برد پی ببرید. اگر یخساز یخچال شما یخ تولید نمی‌کند ممکن است به شما هشداری درمورد خرابی برد بدهد.

مشکلات سرد کردن یخچال

اگر اختلالی در میزان خنکی یخچال به‌وجود آید، ممکن است نشان از خرابی برد باشد. زیاد سرد کردن، اصلا سرد نکردن، ثابت نماندن دما و سرد شدن یک بخش و گرم ماندن بخش دیگر علائم ناشی از خرابی برد هستند. این نشانه‌ها هنگام خرابی بخش‌هایی از برد که سیستم سرمایش را کنترل می‌کنند؛ ایجاد می‌شوند.

مطلب پیشنهادی: استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی بوش 

 

خدمات تعمیر برد یخچال بوش

 

علت های خرابی برد یخچال بوش

با اطلاع از علت خرابی برد یخچال بوش بهتر می‌توان اقدام به رفع مشکل کرد. گاهی خود قطعه برد دچار مشکل می‌شود و گاهی خرابی دیگر قطعه‌ها باعث اختلال در عملکرد آن می‌شوند. برخی از علت‌های خرابی برد بوش عبارت‌انداز:

 • نوسانات برق
 • خرابی دیگر قطعات یا اتصالی
 • برخورد مستقیم آب با برد یخچال
 • پایان طول عمر قطعات

مطلب پیشنهادی: علت باز نشدن درب لباسشویی بوش  

 

روش های جلوگیری از خرابی دوباره برد یخچال بوش

برای جلوگیری از خرابی برد و افزایش طول عمر آن روش‌های متعددی وجود دارد. بسیاری از این روش‌ها ساده هستند و در واقع با انتخاب مکان مناسب برای یخچال و رعایت فاصله آن از دیوار می توان از ایجاد این مشکلات برای برد جلوگیری کرد. تعدادی از این روش‌های کاربردی عبارت‌انداز:

 • قرار دادن یخچال بوش در مکان مناسب
 • جابه‌جایی یخچال با دقت بالا
 • رعایت فاصله کافی یخچال با دیوار

مطلب پیشنهادی: علت نمایش علامت شیر آب در لباسشویی بوش 

 

دریافت خدمات تعمیر برد یخچال فریزر بوش

برای دریافت خدمات تعمیر پس از تماس با این مجموعه و شرح مشکل یخچال خود، متخصصان مجرب در زمینه تعمیر برد یخچال بوش به محل اعزام می‌شوند تا مشکل را برطرف کنند. از آنجایی که برد از قطعات پیچیده یخچال است باید برای تعمیر و تعویض آن از فرد باتجربه‌ای مانند تکنسین‌های این مجموعه کمک بگیرید. هزینه تعمیر نیز پس از اتمام آن دریافت می‌شود و پس از تعمیر نیز ۶ ماه گارانتی تعمیر به شما ارائه می‌شود.

برای دریافت خدمات و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

در صورت تمایل می توانید به صفحات زیر هم مراجعه کنید: 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *