علت ارور E03 یا F03 ظرفشویی بوش

علت ارور E03 یا F03 ظرفشویی بوش

امروز در این مقاله در مورد علت ارور E03 یا F03 ظرفشویی بوش با شما عزیزان صحبت می‌کنیم لطفا تا پایان  این مظلب مارا همراهی کنید. یکی از بهترین برند های ماشین ظرفشویی برند بوش است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های پیشرفته روز دنیا محصولات خود را تولید و به مشتریان خود عرضه می دارد . کد خطا یا پیام ارور پیام  کوتاهی است که نشان دهنده وجود مشکلات کلی در دستگاه می باشد این باعث می شود  روند تشخیص مشکلات و رفع آن به آسانی انجام بگیرد.

یکی از این  خطا ها که در ماشین است که نباید از آن غافل نشوید. ارور ظرفشویی بوش در تمامی مدل های ماشین ظرفشویی بوش برای استفاده راحت و کاربر از دستگاه پنل وجود دارد که  انتخاب برنامه شستشو را برای شما راحت می‌کند.

کد خطا بر روی این پنل ظاهر می‌شود این کد خطای که شامل حروف و اعداد انگلیسی می باشد که  هریک از این حروف و اعداد معنای خاصی را بیان می دارند و نشان دهنده این است که در روند عملکرد دستگاه اختلالی به وجود آمده که باید مرتفع گردد. برخی از این ارورها به راحتی قابل برطرف شدن هستند و نیاز به کمک گرفتن از افراد آگاه نیست.

مهم این است که شما بتوانید به درستی ارور ماشین ظرفشویی بوش و راه های رفع آنها را بدانید. اما برخی از ارورها نیازمند کمک گرفتن از تکنسین های حرفه ای و تخصصی  در نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش می باشد.

به ویژه ماشین ظرف شویی بوش که استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید شده‌اند و برای تعمیر و سرویس دهی به تکنسین های حرفه ای و متخصص نیاز دارد. ارور E03 ظرفشویی بوش از ارور هایی است که به مراجعه به تکنسین های حرفه ای و مجرب نیاز دارد. علت اصلی این ارور  می‌تواند موارد مختلفی باشد و نیازمند بررسی دقیق دستگاه است.

علت ارور E03 یا F03 ظرفشویی بوش

علت ارور EO3

 یکی از مواردی که ممکن است باعث نمایان شدن این ارور شود وجود مشکل در گرم شدن آب ورودی است در در این حالت  ارور EO2، EO1 ماشین ظرفشویی بوش نیز می‌تواند اتفاق بیفتد در این موارد هم این مشکل را به اطلاع کاربر می رساند که مشکلی وجود دارد.اما ممکن است در برخی از موارد دستگاه از طریق این کد خطا مشکل را به کاربر اطلاع رسانی نماید. از دیگر مواردی که ارور E03 نمایش داده می‌شود وجود مشکل در آب ورودی دستگاه است. جهت رفع ارور ماشین ظرفشویی بوش  از علت اصلی بروز مشکل آگاه شوید در اکثر مواقع یکی از موارد زیر ممکن است برای دستگاه اتفاق افتاده باشد:

 • خرابی هیتر

 در کف ماشین ظرفشویی برای گرم کردن آب هیتر تعبیه شده است. این هیتر با استفاده از نیروی برق دمای آب را به میزان مورد نظر کاربر میرساند خرابی این قطعه باعث میشود دمای آب به میزان مورد نیاز نرسد  و فرایند شستشو متوقف شود.

 • خرابی  برد

از مهمترین دلایل وجود این ارور خرابی برد می باشد. یکی از قطعات حیاطی پر ماشین ظرفشویی برد  است که وظیفه مدیریت فعالیت های ظرفشویی را عهده دار میباشد. تمامی قطعات داخلی دستگاه با فرمان برد وظیفه خود را انجام می‌دهند لذا خرابی برد می‌تواند باعث پردازش اطلاعات اشتباه شود و فرمان های اشتباهی صادر گردد که می‌تواند عملکرد ماشین ظرفشویی را مختل نماید.

 • خرابی سنسور دما

یکی دیگر از مواردی که باعث این ارور میشود خرابی سنسور دمای آب میباشد اگر المنت ظرفشویی سالم باشد ماشین ظرفشویی به تدریج شروع به گرم شدن می‌کند تا به دمای مورد نیاز برسد. در این حالت سنسور دمای آب را اندازه گیری می کند تا در صورت رسیدن به دمای مناسب خاموش شود. خرابی سنسور دما باعث میشود که اطلاعات به صورت اشتباه به برد برسد و لذا به میزان کافی گرم  نشود.

وجود مشکل در شیلنگ ورودی

خمیدگی یا  یا سوراخ شدن شیلنگ ورودی  باعث می‌شود که ورود آب به دستگاه دچار اختلال شود. برای رفع این مشکل لازم هست که شیلنگ ها را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. دستگاه را کاملاً خاموش کنید و از جای خود بیرون بکشید به گونه‌ای که به پشت آن دسترسی داشته باشید. شیلنگ آب ورودی را از نظر ظاهر بررسی کنید و در هنگام قرار دادن  شیلنگ  در دستگاه شیلنگ   به هیچ عنوان نباید تا شود‌.

 • مسدود بودن فیلتر ورودی آب ماشین ظرفشویی

 اگر این فیلتر خراب شود سنگریزه های موجود در آب مصرفی باعث میشوند که ماشین ظرفشویی خوب کار نکند. برای رفع این رو به دلیل مسدود بودن فیلتر نیاز است که فیلتر ورودی را جدا کرده و آن را کاملا تمیز نمایید و چنانچه نیاز به تعویض داشت آن  را تعویض کنید.

 • خرابی سنسور آب

یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث ایجاد ارور شود این است که سنسور آب خراب باشد و در در برخی از موارد دیده شده است که شیلنگ آب ورودی و فیلتر آن تمیز است اما سنسور به اشتباه اطلاعات غلطی را از میزان آب موجود در دستگاه مخابره می‌کند. در ورودی دستگاه  مشکلی وجود ندارد مشکل به میزان تخمین آن برمی گردد که به دلیل خرابی سنسور سطح آب می باشد.

علت ارور E03 یا F03 ظرفشویی بوش

جلوگیری از ارور E03

ارور E03  به خطا EO1 و EO2شباهت زیادی دارد لذا شناسایی  مشکل اصلی سخت و پیچیده باشد برای طولانی کردن عمر ماشین ظرفشویی بوش پیشنهاد می شود که هر شش ماه یکبار آن را در نمایندگی تعمیرات بوش سرویس دهی کنید و از فیلترهای  مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا تمام رسوبات و املاح جمع شود و املاح جمع شده در قطعات داخلی از بین بروند.

یکی از موارد دیگری  که می‌تواند احتمال بروز این ارور را کاهش دهد استفاده از ماشین ظرفشویی در زمانی است که مصرف برق در پایین‌ترین حد ممکن خود قرار دارد. لذا در پایان شب که میزان مصرف برق پایین می باشد ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید و  عمر  برد و قطعات الکترونیکی آن افزایش دهید.

به طور کلی برای رفع ارور E03 موارد زیر بررسی شود:

 • بررسی سیستم آبرسانی
 • بررسی شیر برقی
 • فیلترهایی که مقابل شیلنگ پر کننده در ورودی ماشین ظرفشویی نصب شده است باید بررسی شود که گرفتگی و انسداد نداشته باشد.
 • بررسی سنسور ثبت آب
 • برای جلوگیری از مشکل و عملکرد در آن بررسی پمپ برای هرگونه خطا و اشکال

۵/۵ - (۱ امتیاز)

20 دیدگاه برای “علت ارور E03 یا F03 ظرفشویی بوش

 1. محمدپور گفته:

  سلام من ظرفشویی بوش سری ۶ رو دارم مدتی هست ک وقتی روی برنامه شستشوی سریع ٢٩ دقیقه هست ١۵ دقیقه اخر نشانگر چراغ جلادهنده علی رغم پر بودن مخزن روشن میشود چ دلیلی دارد!؟؟

 2. نصیری گفته:

  سلام.. با روشن کردن ماشین ظرفشویی، الارم نشانگر نمک و جلا در حال چشمک زدن هست و دستگاه هیچ فرمان دیگری نمیگیرد .. میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست!؟..

  • پشتیبانی گفته:

   با درود
   ابتدا باید طول عمر دستگاه مشخص شود تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم اما پیشنهاد ما شارژ کردن نمک و سپس ریست کامل دستگاه است

 3. علیرضا گفته:

  سلام من ماشین ظرفشویی بوش سری ۴خریدم ، نصاب اومد برای نصب گفت نمک نیاز نداره بریزیم ، البته قرص کوانتوم استفاده میکنم ، درسته به نظر شما ؟اخه همه نمک ریختن تو ماشین هاشون .

  • پشتیبانی گفته:

   با عرض سلام
   از نظر ما خیر درست نیست و نمک باید شارژشود اما روغن جلادهنده با توجه به قرص چند آنزیم نیازی نیست

 4. مهشید گفته:

  سلام خسته نباشید ظرفشویی بوش من ده ساله کارمیکنه دوروزه صفحه نمایشش خاموش شده وچراغ جلادهنده وشیرابش همزمان چشمک میزنه علتش چیه ممنون میشم سریعتر جوابگو باشید

 5. نجمه گفته:

  سلام امروز صبح که ماشین ظرفشویی بوش رو روشن کردم دیدم ۱دقیقه آخر همین جور مونده و دکمه چک واتر روشن شده و کلا دستگاه خاموش نشده، تازه خریدم به چه معناست؟؟؟

  • پشتیبانی گفته:

   با درود
   ممکنه بین برنامه آب یا برق قطع شده و دستگاه هنگ کرده.یکبار ریست کنید درست میشه
   موفق باشید

 6. نرگس گفته:

  درود برشما و سپاس به دلیل پاسخگویی ووظیفه شناسیتون خدمتتون عرض کنم من چهار سال پیش ماشین ظرفشویی بوش خریدم وراضی هم هستم فقط اینکه چند روزی است از گوشه در ماشین در حال شستشو آب بیرون میزنه چه اقدامی لازمه ممنونم

  • پشتیبانی گفته:

   با درود
   ابتدا توسط پایه های کابین کمی دستگاه را به سمت بالا هدایت کنید یا اینکه با ۲ عدد لاستیک زیر پایه های جلو قرار داده و به مقداری که اب سرریز نشود دستگاه را تنظیم کنید

 7. نگار گفته:

  سلام ببخشید ماشین ظرف شویی ما بوش هستش ظرفها رو گذاشته بودم بشوره یکمی شسته بود برقها رفت خاموشش کردم بعد اومدن برقها روشن کردم دوباره از اول زمان داد برا شستن بعد یکم طول کشید تموم بشه ظرف رو که در اوردم دکمه هاش قفل کرده فقط زمان ۱۱دقیقه رو نشون میده دکمه های دیگه کار نمیکنه

  • پشتیبانی گفته:

   با عرض سلام.
   به نظر ما شما سری ساخت رو اشتباه میفرمایید.لطفا مدل کامل را اعلام کنید تا بهتر راهنمایی بشوید اما ارور فوق مربوط به هیدروستات و سیستم آنتی فلو دستگاه میشود.

 8. ناشناس گفته:

  سلام ملشین ظرفشویی من تمیز میشوره ولی لیوانها و استکانها وحتی بشقاب های ارکوپال رنگی رو خراب کرده هم کدر شدن هم خش دار ولی ظرفها و لیوانهایی که سرامیک و چینی هستند هوب موندن ممنون از راهنماییتون

  • پشتیبانی گفته:

   با درود
   دستگاه شما ایراد فنی داره و باید توسط تکنسین بررسی بشه لطفا با ۰۹۱۲۰۵۶۵۶۵۴ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bosch2252/domains/bosch-fa.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bosch2252/domains/bosch-fa.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420